10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

0

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید 

برترین خودروهای برقی را به شما معرفی می‌کنیم که توسط کمپانی هاي معتبر جهان روانه بازار شده اند و آینده خودروسازی را در خود مخفی دارند. پس از سال ها شایعه در مورد ماشین هاي برقی بالاخره شاهد تردد این ماشین ها در خیابانها هستیم.

 

جهش تکنولوژی, کاهش خرج هاي باتری و رقابت شدید بین خودروسازان در تولید ماشین هاي برقی 30 هزاردلاری که با یک‌بار شارژ 200 مایل طی کنند, این حوزه را زیبا تر از پیش کرده هست.

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

موج جدیدی از تولید ماشین هاي برقی شکل گرفته هست و دیگر شرکت تسلا تنها خودروساز مطرح این حوزه به تعداد نمی‌رود و هر خودروسازی تمایل به تولید خودروهای برقی برای رقابت با دیگران از خود نشان میدهد. پیش بینی میشود با دقت به فعالیت شدید جنرال موتورز در این حوزه, تا سال 2020 خیابان هاي کشور آمریکا پر از خودروهای برقی باشد.

 

در ادامه به بررسی ده خودروی برقی برتری که در آینده, صنعت خودروسازی را متحول می‌کنند, میپردازیم. در کنار ما بمانید.

 

1. نیسان Leaf 2.0

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

گرچه هنوز جزئیات زیادی از خودروی برقی اخیر نیسان به بیرون درز نکرده و همانند هاي پیش تولید آن نیز در اختیار نیست اما با دقت به اخبار موثق به نظر می‌رسد نیسان خودرویی ساخته هست قادر به طی مسافت 200 مایل با یکبار شارژ باتری هست. در سال 2015 و طی نمایشگاه خودروی توکیو,

 

نیسان از یک خودروی برقی 60 کیلووات بر ساعتی رونمایی کرد و قول عرضه این خودروی هوشمند برقی را آینده نزدیک داد. گرچه به جز عرضه نیسان لیف, میتوانید انتظار عرضه یک خودروی برقی اخیر از نیسان تا سال 2018 را داشته باشید.

 

2. جگوار I-Pace

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

در زمانی که خودروسازان خودروهای برقی به جنبه لوکسی نیز این ماشین ها نیز دقت کردند, جگوار I-Pace یک قدم از بقیه جلوتر بود و جگوار از این ماشین در نمایشگاه خودروی لس آنجلس 2016 رونمایی کرد. این خودروی زیبای تمام برقی که از باتری هاي 90 کیلووات ساعتی بهره گیری می‌کند,

 

400 اسب بخار قدرت دارد و تولید آن از اواخر سال 2017 نخست خواهد شد و پس از آن برای نخستین بار این خودروها را در خیابان هاي کشور آمریکا خواهیم دید. از این ماشین بعنوان رقیب جدی خودروهای تسلا در خیابان هاي ایالات امریکا یاد میشود.

 

3. تسلا مدل 3

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

تسلا در واقع شروع کننده حرکت جدی برای تولید خودروهای تمام برقی با توانایی طی مسافت 200 مایل بود و توانست با مدلهای مفهومی که سال ها قبل عرضه کرد, نگاه ها را به این بخش از بازار جلب کند. در حال آماده, مدل 3 تسلا یکی از رویایی ترین ماشین هایي هست که هر خریداری در سراسر جهان آرزوی داشتن آن را دارد.

 

این که پیش فروش تسلا مدل 3 می‌تواند 400 هزار دستگاه را پوشش دهد یا خیر هنوز مشخص نیست اما این ماشین برقی دیفرانسیل عقب که دست کم 215 مایل را طی میکند, انقلاب بزرگی در این اساس در صنعت ماشین ایجاد کرده هست. رییس کمپانی تسلا یعنی الون ماسک قول داده تا قیمت این ماشین از 35000 دلار فراتر نرود و تا اواخر سال 2017 این ماشین را روانه بازار کند.

 

4. فولکس واگن e-Golf

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

تا به حال کمپانی فولکس واگن در حجم گسترده خودروهای برقی خود را روانه بازار کشور آمریکا نکرده هست اما با عرضه مدلهای اخیر e-Golf این معادله تغییر خواهد کرد. عرضه این مدل میتواند نقطه عطف جدیدی برای این خودروساز مطرح آلمانی باشد.

 

بر طبق اعلام مسئولین ارشد فولکس واگن, مدل e-Golf که در سال 2018 به بازار عرضه میشود قادر هست تا مسافت 186 مایل را طی کند. با دقت به جنبش رقبا, تا تاریخ عرضه نهایی این محصول مطمئناً شاهد تغییرات و اصلاحات زیادی در این مدل خواهیم بود.

 

5. پورشه Mission E

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

اگر به دنبال یک ماشین تمام عیار برقی هستید پس نگاهی به پورشه Mission E بیاندازید. ماشین برقی با 600 اسب بخار قدرت که همگان را شگفت زده کرده هست. مدیران پورشه در زمان رونمایی از این مدل اعلام کردند که این ماشین قادر هست ظرف 3.5 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد و با یکبار شارژ 300 مایل را بپیماید.

 

از همه ي این موارد قبل, سازندگان این اتومبیل مدعی میباشند که تنها ظرف 15 دقیقه, باتری ان 80 درصد شارژ میشود. به زودی خبرهای جدیدی از پورشه در مورد مدل Mission E میشنویم که احتمال سورپرایز هاي اخیر هنوز از آن می‌رود.

 

6. شورلت بولت EV

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

نسل اخیر شورلت بولت ها در سال 2016 با رونمایی از شورلت بولت EV به علاقه مندان به حوزه اتومبیل معرفی شد. نخستین خودروی برقی جنرال موتورز با قدرت 200 اسب بخاری و گشتاور 266 پوند فوت به بازار عرضه خواهد شد.

 

گرچه برخی کارشناسان با طراحی بولت برقی شورلت دشوار دارند و طراحی داخلی خوشگل و قسمت بار جادار آن نمره خوبی از کارشناسان نگرفته هست. مسئولین شورلت اعلام کرده اند این ماشین قادر هست طرف کمتر از 7 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. قیمت پایه این ماشین 37500 دلار هست.

 

7. مرسدس بنز نسل EQ

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

هیچ کس انتظار نداشت, خودروساز آلمانی خودروهای لوکس هم به حوزه فرآوری ماشین هاي برقی وارد شود اما مرسدس با مدل Genereation EQ که یک مدل مفهومی SUV با قدرت 400 اسب بخار هست به این بازار شدیداً رقابتی پای گذاشته هست. تا به حال شاهد عرضه هیچ مدل برقی از سوی کمپانی مرسدس نبوده ایم و این مدل در واقع نخستین خودروی تمام برقی مرسدس محسوب میشود که میتواند آغازگر دوران جدیدی برای این خودروساز باشد.

 

8. NIO EP9

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

تا به حال ماشین هاي برقی زیادی در سال هاي قبل دیده ایم اما تولید یک سوپرماشین اسپورت به صورت برقی در این بازار تا حدی عجیب و گرچه خوشگل به نظر می‌رسد و همین فرمایش موجب نظرات گوناگون موافقان و منتقدان در مورد آن شده هست.

 

نسل اخیر خودروهای برقی NIO EP9 شاید به یکی از خودروهای برقی پیشرو در بازار تبدیل خواهد شد. از این ماشین بعنوان سریع ترین ماشین برقی حال آماده جهان یاد می‌شود چرا که قدرت موتور آن 1341 اسب بخار هست و حداکثر سرعت آن 200 مایل در ساعت هست.

 

9. SUV برقی هیوندا

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

اگر SUV ها و کراس اوورها در حال آماده خوشگل ترین خودروهای جهان میباشند پس چرا خودروهای برقی عمدتاً به صورت سدان ساخته می‌شوند؟ گرچه از تسلا انتظار عرضه تسلا مدل 3 به صورت کراس اوور هم داریم اما الون ماسک اعلام کرده که این ماشین به صورت پیش فرض به صورت سدان عرضه خواهد شد.

 

بر طبق گزارشات, هیوندا قصد فرآوری یک SUV برقی را دارد که نخستین خودروی برقی شناخته میشود که بیشترین مسافت را طی میکند. مسئولین هیوندا اخبار منتشر شده در مورد SUV برقی خود را تایید کرده اند و طبق پیش بینی ها تا سال 2018 این ماشین به بازار عرضه خواهد شد. تا آن زمان باید با مدل Ioniq هیوندا سرگرم باشیم.

 

10. SUV برقی فورد

10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

کمپانی فورد جدیدا اعلام کرده که یک مدل تمام برقی تا سال 2020 به بازار معرفی می‌کند. بر طبق اعلام مسئولین شرکت, این ماشین در زمره SUV ها قرار می‌گیرد و قادر هست تنها با یک‌بار شارژ مسافت 300 مایل را طی کند.

 

زمان زیادی تا عرضه این ماشین هنوز باقی باقیمانده هست اما به دلیل داشته باشید که فورد به دومین خودروسازی تبدیل خواهد شد که ماشین هاي برقی خوش قیمت با توانایی طی مسافت 300 مایل را به بازار عرضه می‌کند. امیدواریم در این ماشین برخی از خصوصیت هاي مدل اخیر فورد یعنی «Escape» را شاهد باشیم.

 

 

[ad_2]

پاسخ دهید