کاهش محسوس کیفیت خودروهای بالای ۱۲۵‌میلیون تومان

0

گزارش میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروهاي سواري در سال 95 منتشر شد

به گزارش پردیس سلامت ، مطابق ارزیابی‌ها به ترتیب دسته‌های قیمتی خودروهای تیبا، پارس تندر، چانگان CS35 (اتومات)، کیا پیکانتو، هیوندا ولستر، بی‌ام‌و۷۳۰ بالاترین میزان رضایت مشتریان را کسب کرده‌اند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

در این تحقیق با ۲۷۵۸۹ نفر از خریداران ۱۱۴ خودرو سورای که از ۱۶ شرکت عرضه‌کننده خودرو در سال ۱۳۹۵ خودرو خریداری کرده بودند، مصاحبه‌هایی انجام شده است و نتایج نشان می‌دهند رضایت‌مندی مشتریان سال ۹۵ در مقایسه با سال ۹۴ از رشد ۲۳ امتیازی برخودار بوده است.

گفتنی است میزان رضایت مشتریان خریدار خودرو از کانال‌های غیررسمی و همچنین مشتریان شرکت جهان‌نوین‌آریا(نیسان) به دلیل عدم انجام همکاری لازم در این تحقیق مورد سنجش قرار نگرفته است.

نتایج رضایت مشتریان در سال ۹۵ نشان می‌دهد هرچند تنها ۱۸ مدل خودرو از ۱۱۵ خودروی مورد ارزیابی به هدف تعیین‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده‌اند ولی در سه دسته قیمتی کمتر از ۷۵ میلیون تومان، بهبود نسبی رضایت مشتریان اتفاق افتاده، به‌طوری که در بیش‌از ۷۵ درصد محصولات در این سه دسته، رضایت مشتریان نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته است.

نتایج نشان می‌دهند رضایت مشتریان از هر ۴ مدل خودرو در گروه قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان که کمی بیش از ۲۹ درصد از سهم بازار را تشکیل می‌دهند، در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته است. در این گروه تیبا محصول سایپا بیشترین رضایت و سایپا ۱۱۱ کمترین امتیاز را از رضایت مشتریان به دست آورده است.

همچنین بر اساس این گزارش، ۳۳ مدل خودرو در گروه قیمت بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان بیش از ۵۸ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند که بر این اساس خودروی پارس‌تندر محصول شرکت پارس‌خودرو، بالاترین عدد رضایت مشتریان و خودروی ساینا پایین‌ترین میزان رضایت را در میان خودروهای این گروه به دست آورده‌اند.

در این گروه قیمتی، رضایت مشتریان از ۲۱ مدل خودرو در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته است، این امتیاز در ۶ مدل خودرو کاهش یافته و رضایت مشتریان در مورد ۶ مدل خودرو نیز در سال ۹۵ برای اولین بار مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نتایج رضایت مشتریان از کیفیت ۲۰ مدل خودرو در گروه قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان که حدود ۶ درصد از کل سهم بازار را تشکیل داده‌اند، نشان می‌دهد بیشترین رضایت از چانگان CS35 (اتومات) محصول سایپا و کمترین رضایت از لیفان X60 (اتومات) تولید کرمان‌موتور بوده است.

همچنین در این گروه قیمتی، رضایت مشتریان از ۹ مدل خودرو در سال ۹۵ نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است. این امتیاز در مورد ۵ مدل خودرو کاهش داشته است و میزان رضایت مشتری در مورد ۶ خودرو در سال ۹۵ برای اولین‌بار مورد ارزیابی قرار گرفته است.
بر این اساس ۱۷ مدل خودرو در گروه قیمت بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۲/۴درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند، بر این اساس خودروی کیا پیکانتو محصول شرکت اطلس‌خودرو بالاترین عدد رضایت مشتریان و خودروی لندمارک محصول گروه بهمن پایین‌ترین میزان رضایت را در میان خودروهای این گروه به دست آورده‌اند.

در این گروه قیمتی، رضایت مشتریان تنها از یک مدل خودرو در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته است. این امتیاز در ۱۱ مدل خودرو کاهش یافته، در مورد ۲ مدل خودرو تغییری ایجاد نشده و ۳ مدل خودرو نیز در سال ۹۵ برای اولین بار مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نتایج این گزارش نشان می‌دهد از میان ۷ مدل خودرو در گروه قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان، رضایت مشتریان در سال ۹۵ تنها از یک خودرو افزایش داشته است.

این گروه خودروها ۱٫۲ درصد از سهم بازار را تشکیل می‌دهند. همچنین رضایت مشتریان از ۴ مدل خودرو در این گروه، در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ کاهش یافته و این امتیاز در مورد ۲ مدل خودرو در سال ۹۵ برای اولین بار ارزیابی شده است.

بر این اساس در میان این ۷ خودرو، هیوندا ولستر محصول آسان موتور بیشترین و رنو داستر محصول نگین خودرو کمترین میزان رضایت مشتریان را به همراه داشته است.

بخش پایانی این گزارش به ۳۳ مدل خودرو در گروه قیمتی بالاتر از ۱۲۵ میلیون تومان اختصاص یافته است که ۱٫۶ درصد از سهم کلی بازار را دارد.

در این گروه بیشترین میزان رضایت مشتریان از ب‌‌ام‌و ۷۳۰ محصول پرشیاخودرو و کمترین رضایت از سوزوکی ویتارا (اتوماتیک) محصول ایران‌خودرو گزارش شده است.

میزان رضایت مشتریان از ۸ مدل خودرو در این گروه در سال ۹۵ نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است. این امتیاز در مورد ۱۴ مدل خودرو در سال ۹۵ با کاهش مواجه شده است و در مورد ۱۰ خودرو برای اولین بار مورد ارزیابی قرار گرفته است. میزان رضایت مشتریان تنها از یک خودرو در این گروه در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به یک میزان گزارش شده است.


[ad_2]

پاسخ دهید