وضعیت سوختگی در ایران بدتر از هند و پاکستان

0

رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته گفت: وضعیت سوختگی را در ایران به مراتب بدتر از کشورهای هند و پاکستان است.

در این مراسم محمدجواد فاطمی رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته (انجمن ققنوس) ضمن تشکر از هنرمندان و مسئولینی که در این مراسم حضور داشتند گفت : همانطور که ما حق زندگی داریم افراد دچار سوختگی نیز حق زندگی دارند و این وظیفه همه ماست که این مسئولیت اجتماعی را در خصوص ناهنجاریهای جامعه انجام دهیم.

وی گفت : 8 برابر متوسط جهانی در کشور ما سوختگی اتفاق می افتد و جز کشورهای بدی در زمینه سوختگی هستیم حتی از هند و پاکستان و حتی کشورهایی که از لحاظ اقتصادی ضعیف تر هستند وضعیت بدتری داریم متاسفانه سالی 1350 نفر در اثر برق گرفتگی دست و پایشان قطع می شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته عنوان کرد : تقریبا هیچ یک از تخت های سوختگی استاندارد نیست و مرگ و میر در کشورمان معادل 30 تا 40 سال پیش کشورهای دیگر است.

وی ادامه داد : بیمار سوخته که از بیمارستان سوختگی مرخص می شود چون حمایت اجتماعی ، روانی و اقتصادی ندارد این فرد به عنوان یک معلول به حساب می آید .و وضع هیچ بیماری به وخیمی سوختگی در کشورمان نیست و سوختگی با فقر همراه است یعنی برای خانواده هایی اتفاق می افتد که فقیر هستند .

فاطمی اظهارداشت : انتظاری که از مسئولین داریم این است که مسئولین به وظیفه شان عمل کنند  و این امر تا زمانی که فشار اجتماعی وجودنداشته باشد میسر نخواهد شد و  از هنرمندان و بازیگران و حامیان بیماران سوخته می خواهیم تابا فشارهای اجتماعی  و شفاف سازی و عریان بیان کردن مشکلات بیماران سوخته و همچنین فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از سوختگی به بیماران سوخته  یاری و کمک رسانند.

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید