واردات میتسوبیشی ASX متوقف می‌شود

0

در حال حاضر ثبت سفارش و واردات میتسوبیشی مدل ASX متوقف و این خودرو فعلا اجازه واردات به ایران را ندارد.

به گزارش پردیس سلامت به نقل از صبحانه ،در حال حاضر ثبت سفارش و واردات میتسوبیشی مدل ASX متوقف و این خودرو فعلا اجازه واردات به ایران را ندارد. این شاسی بلند ژاپنی که اتفاقا توانسته به نوبه خود جای مناسبی نزد مشتریان داخلی باز کند، با مانع سازمان ملی استاندارد مواجه و برای ورود دوباره به بازار ایران باید فعلا منتظر بماند.

آن طور که مسوولان آرین موتور (نمایندگی رسمی میتسوبیشی در ایران) عنوان می کنند، دلیل توقف ثبت سفارش و واردات مدل ASX، اتمام دوره همولوگیشن این محصول است. طبق قانون سازمان ملی استاندارد، اگر از دوره همولوگیشن خودروهای وارداتی بیش از سه سال بگذرد، این خودروها اجازه ثبت سفارش و واردات نخواهند داشت.

در حال حاضر نیز دوره سه ساله همولوگیشن میتسوبیشی ASX به پایان رسیده و بر این اساس، آرین موتور فعلا نمی تواند اقدام به واردات این محصول بکند. البته آن طور که مسوولان این شرکت می گویند، مشکل ASX در حال رفع شدن بوده و این شاسی بلند ژاپنی تا چندی دیگر دوباره راهی ایران خواهد شد.

این در شرایطی است که با توجه به عزم جزم سازمان ملی استاندارد نسبت به اجرای قانون همولوگیشن، خودروهای وارداتی دیگری هم در معرض خطر توقف ثبت سفارش و واردات قرار دارند.

گفتنی است با توجه به اینکه برای رفع این مشکل نیاز به انجام مجدد همولوگیشن بوده و آرین موتور این پروسه را شروع کرده است، به نظر می رسد این مهم در یک ماه آینده به سرانجام برسه و مشکلی بابت ورود و شماره گذاری این خودرو وجود نداشته باشد.

واردات میتسوبیشی ASX متوقف می‌شود

[ad_2]

پاسخ دهید