مدیرعامل مک‌لارن: ما به زایش فناوری کمک می‌کنیم

0

بزرگ‌ترین بخش خودروسازی «تخصصی» جهان در بریتانیا

به گزارش پردیس سلامت ،  انجمن تولیدکنندگان و معامله‌گران خودرو (SMMT)، روز سه‌شنبه ۱۷ اکتبر (۲ مهر) در بیانیه‌ای تایید کرد که بریتانیا امروزه میزبان بزرگترین و متنوع‌ترین «بخش تولید خودروی تخصصی» در جهان است.

مدیرعامل مک‌لارن

مدیرعامل مک‌لارن

درست است. اگر تعداد خودروهای سریع، لوکس، گران‌قیمت و با تیراژ محدود را در نظر بگیریم، بریتانیا مقام اول را دارد و بهتر از هر مکان دیگری در جهان چنین خودروهایی را می‌سازد. بیش از ۶۰‌خودروساز «تخصصی» در انگلستان وجود دارد مثل آستون مارتین‌، بنتلی، رولز-رویس، مک‌لارن، لوتوس، خودروسازی TVR و تازه‌ترین مدل‌های ۲۰۱۷ وحتی کاترهام اندکی سالخورده‌تر.

انجمن SMMT که مرجع رسمی همه وسایل نقلیه موتوری در انگلستان است، اعلام کرده که در سال گذشته، این خودروسازان تخصصی بیش از ۳٫۶‌میلیارد‌پوند فروختند که ۵۲‌درصد بالاتر از رقم مربوط به سال ۲۰۱۲ بود. این خودروسازان نیز مدام افراد بیشتری را استخدام و اتومبیل‌های بیشتری را تولید می‌کنند.

علاوه‌براین، بخش خودروسازی تخصصی، تجربه‌ای منحصربه‌فرد است. به‌گفته SMMT، این بخش «تا اندازه‌ای با‌توجه به ریشه‌های خود در مسابقه» کمک کرده است تا کارها در بریتانیا و جهان بهتر انجام شود. انجمن تولیدکنندگان و معامله‌گران خودرو می‌افزاید: «آن‌ها سابقه‌ای طولانی در ارائه راه‌حل‌ برای سبک کردن وزن خودرو دارند.»

همچنین فیبرکربن و دیگر مواد کامپوزیتی و پیشرانه‌های کارآمد می‌توانند به گسترش و توسعه صنعت کمک کنند. بدنه فیبرکربن به‌عنوان آپشن برای مک‌لارن بسیار بیش از یک نمایش توانایی صرف بوده، البته قابلیت‌ها فراتر از این است.

۶۵‌درصد از اتومبیل‌های تولید شده در بریتانیا به سایر نقاط جهان صادر می‌شود؛ ازجمله اروپا، ایالات‌متحده، چین، ژاپن و کشورهای خلیج‌فارس. ازسوی دیگر SMMT معتقد است که تا سال ۲۰۲۰، میزان تولید از تیراژ فعلی ۳۲،۰۰۰‌خودروی تخصصی در سال، به ۵۲۰۰۰‌دستگاه خواهد رسید که این رقم از رشد ۶۰‌درصدی حکایت دارد.

مایک هاوز، رئیس SMMT در این مورد گفته است: «بخش تولید خودروی تخصصی را می‌توانیم یکی از جنبه‌ها و الگوهای موفقیت در سطح جهانی بدانیم. ساختن محصولاتی که در جهان پیشتاز باشند و پیشگام نسل بعدی فناوری بودن، چیزی است که همه از آن نفع می‌برند.»

وی باتوجه‌به نگرانی‌های مطرح شده در مورد برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) افزود: «برای ادامه این امر، باید در مورد روابط تجاری آینده در بریتانیا، از جمله برنامه‌های گمرکی، دسترسی به بازار، مقررات مربوط‌به طراحی، تولید و تایید خودروها و قوانین مربوط‌به جابه‌جایی کارگران ماهر به اطمینان خاطر برسیم.»

مایکل فلویت، مدیر‌عامل شرکت مک‌لارن در این مورد گفت: «خودروسازانی مانند مک‌لارن که به بخش‌های خاصی از بازار توجه دارند، اهمیتی حیاتی در کلیت اقتصاد دارند، زیرا ما به زایش فناوری کمک می‌کنیم که این مساله به‌نوبه‌خود بر خودروهای استاندارد جاده‌ای تاثیر می‌گذارد. پنج سال پیش ما اولین هایپرکار هیبرید جهان، یعنی مک لارن P1 را ساختیم و اکنون، طبق برنامه تجاری Track22 قرار است نیمی از خودروهای ما تا سال ۲۰۲۲ هیبرید باشند.»

منبع: Topgear


[ad_2]

پاسخ دهید