محسن رضایی چگونه فرمانده سپاه شد؟+اینستاپست

0

محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود از انتخابش به عنوان فرمانده نیروهای سپاه از طرف امام خمینی (ره) گفت.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی ؛ محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت روز تروریسم یادداشتی منتشر کرد. در این یادداشت چگونگی انتساب وی به فرماندهی سپاه گفته شده است.  

رضایی در این پست نوشت:” حضرت امام خمینی (ره) در یک جلسه خصوصی، بعد از جنایت تروریستی منافقین در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، ما را دلداری دادند و فرمودند: «این اول کار است، انقلابی که ما شروع کردیم باید بیش از این شهید دهد؛ شما قرص و محکم در صحنه باشید که حوادث دیگری در راه است.»
هشتم شهریور 1360 یکی از این حوادث بود. در آن زمان سپاه عملاً فرمانده نداشت. دغدغه ما این بود که تنها با اطلاعات سپاه نمی‌توانیم با منافقین مبارزه کنیم. احمد آقا با من تماس گرفت و گفت امام حرفی ندارد شما را فرمانده سپاه کند، ولی شما با اطلاعات سپاه چه کار می‌کنید؟ من خدمت ایشان گفتم به امام عرض کنید: شما نگران اطلاعات نباشید؛ من اگر فرمانده سپاه شوم آنرا تقویت خواهم کرد که در عمل هم همین‌طور شد؛ امکانات بیشتری را در اختیار اطلاعات سپاه قرار دادم. امام مرا خواستند و فرمودند: «می‌خواهم شما را فرمانده سپاه کنم. مراقب اطلاعات سپاه باشید ولی وضع جنگ را هم عوض کنید.»
سه ماه بعد از یک ‌طرف آبادان را از محاصره آزاد کردیم و از سوی دیگر بساط منافقین را در کشور برچیدیم.”

محسن رضایی

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید