طراحی کیت تشخیص سلول سرطانی در کشور

0

یک طراح و پژوهشگر سنسور تشخیص سرطان گفت: با طراحی کیت تشخیص سلول های سرطانی نیاز پزشکان به نمونه برداری از بدن بیماران از بین می رود.

وی ادامه داد: این سنسورها را بر روی 10 بیمار مبتلا به سرطان امتحان کرده و آزمایش به خوبی جواب داده و این کیت سلول های سرطانی را تشخیص داد.

نیک شعار، تاکید کرد: بیماران مورد آزمایش مبتلا به سرطان لنفوم و پستان بودند که تعدادی از این بیماران در فاز متاستاز قرار داشتند که ما توانستیم تشخیص دهیم ضمن آن که توانستیم خوش خیم و یا بدخیمی آنها را شناسایی کنیم.

وی عنوان کرد: در حالت عادی وقتی یک تومور در بدن ایجاد می‌شود نمی‌توان تشخیص داد که در این تومور سلول‌های متاستایک وجود دارد و پزشک با مشاهده بافت‌های مجاور تشخیص می‌دهد که سلول مهاجمی وجود دارد یا خیر.

نیک شعار اظهار داشت: سنسور عرضه با دریافت نمونه تومور در مدت 4 ساعت و بدون دخالت کاربر نتایج را ارائه دقت بالا نسبت به سایر روش‌ها و قیمت پایین آن از جمله مزایای این سنسور است.

وی گفت: این سنسور تولید شده از نوع الکتریکال و اپتیکال است که عملکرد آن بر اساس امپدانس متری بوده که پزشکان  با استفاده از این سنسور می توانند بدون نمونه برداری از بدن بیمار، تشخیص متاستاتیک سلول‌ های سرطانی صورت می گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید