ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

0

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

اکنون روی دوربین موبایل ها به دلیل استفاده گسترده مردم،حساسیت زیادی است اما باید بدانیم که ترفندهای عکاسی هم در گرفتن عکس خوب تاثیرگذار است. به تازگی در مورد عکاسی با گوشی همراه صحبتی با یکی از دوستانم داشتم. او می گفت این روزها از هر کسی می پرسم چطور با گوشی همراهم عکس های بهتری بگیرم

 

شروع به فلسفه بافی می کند و حرف های قلنبه سلمبه ای می زند که به جای اینکه علاقه مندم کند کاملا نا امیدم می کند. چرا هیچ کس یک راه ساده برای گرفتن عکس های بهتر معرفی نمی کند؟ من دوست ندارم حرف های گنده گنده بشنوم و یا نام تکنیک هایی که یک عکاس در کلاس ها آموخته را حفظ کنم.

 

من هم که در تمام این مدت هاج و واج نگاهش می کردم پس از کمی مکث دست روی شانه اش گذاشتم و گفتم نگران نباش اینطورها هم که گفتی سخت نیست. او حالا عکس های خیلی بهتری می گیرد و می خواهم امروز نکاتی را که به دوستم یاد دادم به شما نیز بیاموزم تا مورد استفاده قرار دهید.

 

همه چیز به نور مربوط می شود

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

این واقعیت دارد، نور اهمیت بسیار بالا در عکاسی و مخصوصا عکاسی با موبایل دارد.

 

نور چیزی است که به یک عکس کمک می کند عکسی عالی شود. سایه ای که خورشید روی اشیا به وجود می آورد را ببینید. انعکاس نور حاصل از ساختمان را در نظر بگیرید. در طول ساعات طلایی ( به مدت زمان کوتاهی بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب آفتاب می گویند ) تمرین کنید. ببینید چگونه نور از یک پنجره به درون اتاق می آید. عکس گرفتن در این ساعات را حتما تجربه کنید فوق العاده است.

 

گوشی همراه توانایی بالایی در عکاسی با نور کم ندارد. این را به خاطر بسپارید گوشی همراهتان بهترین عملکرد خود را زیر نور مناسب می تواند ارائه کند.

 

با پاهایتان زوم کنید

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

لطفا به هیچ عنوان با گوشی خود زوم نکنید، خالصانه از طرف دوستتان.

 

به نظر من اولین گام در مسیر گرفتن یک عکس بد با گوشی همراه این است که از زوم استفاده کنید. اگر می خواهید روی چیزی زوم کنید از پاهای خود استفاده کنید چند قدم جلو بروید.می توانم درباره سیستم زوم گوشی های همراه کلی فلسفه بافی کنم اما همینقدر بدانید کافی است: از زوم به هیچ وجه استفاده نکنید.

 

دستتان را تکان دهید، نه گوشی را

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

 به گزارش پارس ناز لرزش دوربین در حال عکس گرفتن حتی با دوربین های بزرگ نیز بسیاری اوقات نادیده گرفته می شود. راه اصلی حل این مشکل آن است که تمرین کنید چگونه گوشی خود را دست بگیرید ( بیشتر اوقات به جای اینکه گوشی را عمودی دست بگیرید افقی بگیریدش این کار قاب عریض تری به شما می دهد )

 

بدانید از کدام دکمه به عنوان شاتر می خواهید استفاده کنید ( راه های متفاوتی برای این کار هست، دکمه کم و زیاد شدن صدا و دکمه لمسی دوربین تایمر و غیره … ) هدف این است که هنگام لمس یا فشار دکمه شاتر گوشی نلرزد و عکسی واضح گرفته شود. مطمئنا از نتیجه این کار راضی خواهید بود.

 

اگر می خواهید از چیزهایی عکس بگیرید که متحرک هستند از گزینه براست ( یا عکس پی در پی ) کمک بگیرید. با این کار می توانید از میان عکس ها بهترین را انتخاب کنید.

 

اهمیت زاویه

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

دید خود را نسبت به اطراف خود تغییر دهید. اخیرا از کسی شنیدم تغییر زاویه در یک عکاسی نمی تواند تمرین مناسبی برای گرفتن عکسی عالی باشد.این کاملا غلط است. به عقیده من تغییر زاویه ها و دیدتان نه تنها باعث می شود عکس بهتری بگیرید، همچنین می تواند نشان دهد دید شما نسبت به چیزی که از آن عکس گرفتید چگونه بوده.

 

پس از هر روشی که می توانید زاویه هایی جدید برای عکس هایتان درست کنید. تمام زاویه های ممکن را روی چیزی که از آن عکس می گیرید امتحان کنید.

 

استفاده از برنامه ها!

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

عکاسی با موبایل عالی است چون می توانید از هزاران برنامه ای که اختصاصی برای دوربین گوشی تان ساخته شده استفاده کنید. برنامه مورد علاقه خود را پیدا کنید و سپس می توانید عکس های فوق العاده خود را به سطح دیگری از زیبایی ببرید.

 

لنزتان تمیز است؟

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

این یک قانون خیلی ساده است. لنز دوربین گوشی را تمیز کنید. درست مانند وقتی که  پنجره خانه تان کثیف باشد، بعد از تمیز کردن تصویری واضح تر از بیرون دارید. گرفتن عکس با لنزی تمیز خیلی بهتر از عکسی است که اثر انگشتانتان روی آن پیدا باشد.

 

کیفیت و کمیت

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

از هر چیز و هرکسی که به نظرتان جالب می آید عکس بگیرید. چیزی که در این میان اهمیت دارد آن است که هرچه بیشتر عکس بگیرید این کار برایتان راحت تر می شود. زیاد عکس گرفتن کمکتان می کند به مرور جهت عکاسی خود را پیدا کنید و بفهمید بیشتر روی چه چیزی تمرکز دارید. تنها چیزی که مانعتان می شود مقدار فضای موجود در گوشی و عمر باتری آن است.

 

فلش دوربینتان هم اذیت کننده است

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

اجازه دهید یک بار دیگر روشنتان کنم. لطفا از فلش دوربینتان استفاده نکنید ، خالصانه از طرف دوستتان.

 

اگر به کیفیت عکسی که می گیرید اهمیت می دهید این کار نکنید. اگر با استفاده از نور طبیعی اطراف عکس بگیرید هرگز به نور فلش دوربین گوشی تان احتیاج پیدا نمی کنید. اگر می خواهید فضا را روشن تر کنید وسائل جانبی هستند که روی گوشی نصب می شوند و در این کار کمکتان می کنند. در حال حاضر از فلش دوربینتان فقط به عنوان چراغ قوه استفاده کنید بسش است.

 

آینه، آینه … چه کسی از همه زیباتر است

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

آینه ها، شیشه ها، گودال های کوچک آب، سطوح صاف و درخشنده اینها همگی انعکاس های زیبایی تولید می کنند که حتما باید برای عکاسی امتحانشان کنید، مطمئن باشید ارزشش را دارند.

 

لذت ببرید

ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

این آخرین و تنها قانونی است که باید حتما به آن پایبند باشید. اگر به هیچ کدام از نکاتی که در این مقاله به شما آموزش دادم گوش نکنید، لذت بردن تنها چیزی است که باید قسم بخورید هنگام عکاسی با گوشی همراهتان رعایت می کنید. در مسابقات عکاسی با دوربین گوشی شرکت کنید و از رقابت با دیگران لذت ببرید همچنین در این رقابت ها می توانید کلی کار جدید یاد بگیرید.

 

حرف آخر من!

امیدوارم این مقاله به جای کشتن انگیزه باعث علاقه مندی تان به این سبک از عکاسی شده باشد. این روش یکی از ساده ترین راه های شروع عکاسی است و مطمئنم از آن خوشتان خواهد آمد نظرتان را درباره این مقاله حتما برایم بنویسید و اگر ترفند یا برنامه ای می شناسید که به هرچه بهتر شدن عکس ها کمک می کند آن را با من و دیگر کسانی که این مقاله را می خوانند به اشتراک بگذارید.

 

سایت بدونیم

 

 

[ad_2]

پاسخ دهید