بزرگ‌ترین تصادف‌های زنجیره‌ای جهان

0

آیا شرایط آب و هوایی می‌تواند عامل اصلی برخورد همزمان خودروها باشد؟!

این تصادف‌های زنجیره‌ای معمولا به‌علت شرایط غیرعادی، باران‌های سنگین و بارش غیرمعمول برف و لغزندگی معابر نه‌تنها در جاده‌های تپه‌ای یا جاده‌های پیچیده که حتی در دشت‌های مسطح، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هم اتفاق می‌افتند.

به گزارش پردیس سلامت ، حوادث جاده‌ای یکی از ترسناک‌ترین وقایع قرن بیستم هستند. گاهی این حوادث و تصادف‌ها از یکی دو ماشین می‌گذرد و ده‌ها و گاهی صدها ماشین را در برمی‌گیرد. این تصادف‌های زنجیره‌ای معمولا به‌علت شرایط غیرعادی، باران‌های سنگین و بارش غیرمعمول برف و لغزندگی معابر نه‌تنها در جاده‌های تپه‌ای یا جاده‌های پیچیده که حتی در دشت‌های مسطح، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هم اتفاق می‌افتند. در این میان عامل مه نقش بسیار زیادی در این تصادف‌ها دارد.  حوادث جاده‌ای یکی از ترسناک‌ترین وقایع قرن بیستم هستند. گاهی این حوادث و تصادف‌ها از یکی دو ماشین می‌گذرد و ده‌ها و گاهی صدها ماشین را در برمی‌گیرد. این تصادف‌های زنجیره‌ای معمولا به‌علت شرایط غیرعادی، باران‌های سنگین و بارش غیرمعمول برف و لغزندگی معابر نه‌تنها در جاده‌های تپه‌ای یا جاده‌های پیچیده که حتی در دشت‌های مسطح، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هم اتفاق می‌افتند. در این میان عامل مه نقش بسیار زیادی در این تصادف‌ها دارد.به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»، چنین حوادثی ممکن است به از بین رفتن زندگی بسیاری و آسیب دیدن وسایل نقلیه زیادی منجر شود. در این گزارش ما نگاهی  به مشهورترین تصادف‌های زنجیره‌ای که در جهان اتفاق افتاده است، داریم.
هلند، سال ۱۹۹۱  در اکتبر سال ۱۹۹۱ شمار وسیعی از خودروها در یکی از بزرگراه‌های شهر اوچتن هلند به‌هم برخورد کردند که یک نفر کشته و ۶۴ تن زخمی شدند. در این حادثه در مجموع ۱۵۰ خودرو تصادف کردند و یکی از بزرگ‌ترین حوادث و تصادف‌های زنجیره‌ای در جهان را رقم زدند.
انگلستان، سال ۱۹۹۷در ساعت ۶ صبح ۱۰ مارس سال ۱۹۹۷ در یکی از بزرگراه‌های شهر یورکشایر در  انگلیس مه صبحگاهی بسیار سنگین بود و باعث شد ۱۶۰ ماشین با هم برخورد کنند. در این حادثه یک تن کشته و ۶۰ نفر به شدت مجروح شدند. اولین تصادف این حادثه زمانی اتفاق افتاد که یک کامیون به عقب یک تانکر ضربه زد و وسایل نقلیه‌ای که دنبال آن بودند هم به خاطر این حادثه با هم برخورد کردند. در این حادثه ۵ آمبولانس هوایی و ۲۵ ماشین آمبولانس به‌کار گرفته شد تا قربانیان را به درمانگاه‌های اورژانس برسانند.
تنسی آمریکا، سال ۲۰۱۱در اول دسامبر ۲۰۱۱ در نزدیکی شهر نوشویل در تنسی آمریکا حدود ۱۷۶ وسیله‌نقلیه به هم برخورد کردند. دلیل این حادثه سه تصادف جدا  اما هم‌زمان بود که باعث برخورد خودروها شد. در این حادثه یک نفر کشته و  ۱۶ تن دیگر هم به‌طور جدی مجروح شدند. طول این تصادف بیش از دو مایل بود و حتی یک اتوبوس مدرسه هم در آن شرکت داشت اما بچه‌ها آسیبی ندیده بودند.
۲ تصادف وحشتناک در میشگان آمریکادر میان همه ایالت‌های آمریکا میشیگان ید طولایی در تصادف زنجیره‌ای دارد. در ۱۲ ژانویه سال ۲۰۰۵ حدود ۲۰۰ وسیله نقلیه در یکی از بدترین تصادف‌های زنجیره‌ای در شهر میشیگان به هم برخورد کردند. این رویداد به علت مه اتفاق افتاد و دو نفر کشته شدند. باز هم در ژانویه ۲۰۱۵ بار دیگر عامل مِه دردسرساز و باعث شد حدود ۱۹۳ خودرو در ابعاد گوناگون با هم برخورد کنند. در این حادثه حدود ۲۲ نفر در بیمارستان بستری شدند و یک نفر کشته شد. این تصادف باعث شد که کل بزرگراه برای بیش از یک روز مسدود شود. در این حادثه  دو کامیون کوچک با مایعات خطرناک و آتش‌زا هم حضور داشتند که خوشبختانه منفجر نشدند زیرا اگر این اتفاق می‌افتاد یکی از تراژیک‌ترین حوادث جاده‌ای رقم می‌خورد.   آلابامای آمریکا، سال ۱۹۹۵ در ۲۰ مارس در سال ۱۹۹۵در شهر آلابامای آمریکا باز هم به دلیل مه، حدود ۲۰۰ وسیله نقلیه با هم تصادف کردند و آسیب دیدند. در این حادثه حدود ۹۰ نفر مجروح شدند و یک نفر فوت کرد. این حادثه باعث ناراحتی شدید مردم شهر آلاباما شد و تا مدت‌ها از آن به عنوان تاریک‌ترین حادثه تاریخ این شهر یاد می‌شد.
لوس‌آنجلس، سال ۲۰۰۲در تاریخ ۳ نوامبر سال ۲۰۰۲ یک تصادف زنجیره‌ای با شرکت حدود ۲۱۶ خودرو در لوس‌آنجلس اتفاق افتاد که در نهایت پنج نفر در این حادثه به‌طور جدی مجروح شدند. در این حادثه۷۰ وسیله‌نقلیه تخریب شد و حدود ۴۵ خودرو هم به طور نسبی آسیب دید.
چک، سال ۲۰۰۸ ویستوکینا شهری برف‌خیر با ارتفاعات خطرناک در جمهوری چک و یکی از مناطق حادثه‌خیز رانندگی است. در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۰۸، بیش‌از ۲۳۱ وسیله نقلیه با هم تصادف کردند تا یکی از طولانی‌ترین تصادف‌های خودرویی رخ دهد. بیش‌از شش نفر در این حادثه به شدت مجروح و در بیمارستان بستری شدند.
آلمان، سال ۲۰۰۹در ۱۹ ژوئیه ۲۰۰۹، باران سنگین در برانشویگ آلمان و در محدوده اتوبان، باعث شد ۲۵۹ وسیله نقلیه با هم برخورد کردند. این حادثه برای کشور آلمان که به داشتن اتوبان‌های بزرگ معروف است و خود کلمه اتوبان هم ریشه آلمانی دارد، بسیار تاسف‌بار و دردآور بود. در این حادثه حدود ۱۰ نفر مجروح شدند. جالب اینکه شرکت‌های بیمه‌ای در آلمان یکی از سنگین‌ترین غرامت‌ها را به صاحبان بیمه خودرو پرداخت کردند.
برزیل، سال ۲۰۱۱اما بدترین اتفاق، تصادف زنجیره‌ای در ۳۰ سال گذشته در برزیل و شهر سائوپائولو اتفاق افتاده است و باز هم مه غلیظ عامل این تصادف بود. این حادثه در یکی از بزرگراه‌های معروف سائوپائولو روی داد و  بیش از ۳۰۰ وسیله‌نقلیه با یکدیگر تصادف کردند. ۳۰ نفر مجروح شدند و مرگ یک نفر این تراژدی را کامل کرد. این حادثه در تاریخ ۱۵سپتامبر ۲۰۱۱ اتفاق افتاد و حدود ۲ کیلومتر  طول داشت.


[ad_2]

پاسخ دهید