برگزاری اختتامیه دومین جشنواره اپ‌ها‌ی سبز انرژی در دانشگاه صنعتی شریف

0

دومین جشنواره اپ‌ها‌ی سبز انرژی در دا‌نکشده مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.

در ساختمان دانشکده مهندسی انرژی 10 تیم مختلف راه یافته به مرحله نهایی این دوره از مسابقات با ارائه محصولات و نرم افزار‌های خود در حوزه محیط زیست و مدیریت مصرف انرژی نمایشگاهی را برپا کرده و محصولات را به معرض دید قرار دادند.

این نمایشگاه متشکل از تیم‌های مختلف دانشجویی و دانش آموزی از سراسر کشور بوده و در دو بخش هیات داوران و داوران از دید مخاطبان به نفرات برتر تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی جوایز نفیسی اهدا شد.

برگزاری اختتامیه دومین جشنواره اپ‌ها‌ی سبز انرژی در دانشگاه صنعتی شریف

عوا‌می دبیر این جشنواره در همین رابطه می‌گوید: دومین دوره مسابقات اپ‌ها‌ی سبز انرژی با حضور 55 تیم در مرحله اول برپا شد که پس از داوری، 40 تیم به مرحله دوم راه یافتند که در نهایت از این تعداد 23 تیم در نمایشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته و در روزهای آتی تیم‌های برتر مشخص می شوند.

وی بیان کرد: در این جشنواره تیم‌های دانش آموزی، دانش آموزی – دانشجویی شرکت کرده و این مسابقات با حمایت شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، سازمان بهره‌وری انرژی‌های پاک و سازمان مدیریت پسما‌ند شهرداری تهران برگزار می‌شود.

برگزاری اختتامیه دومین جشنواره اپ‌ها‌ی سبز انرژی در دانشگاه صنعتی شریف

دبیر جشنواره آپ‌ها‌ی سبز انرژی گفت: ما امیدواریم در سالهای آینده سازمان های ذیربط  از برگزاری چنین جشنواره هایی حمایت کنند تا اسباب تشویق جوانان و نخبگان دانشگاهی در حوزه مدیریت مصرف انرژی و محیط زیست فراهم شود.

حیدری مدیر تیم اجرایی مدیریت انرژی در این رابطه گفت: نرم افزار نوین طراحی شده  میزان مصرف آب، برق و گاز را مدیریت کرده و در مقایسه با الگوی مصرف صحیح نشانه‌هایی را به مشتر‌کان ارائه می‌دهد.

برگزاری اختتامیه دومین جشنواره اپ‌ها‌ی سبز انرژی در دانشگاه صنعتی شریف

هادی دیزد‌ی سرپرست تیم موج هوشمند گفت: دستگاه ما به صورت از راه دور و به وسیله یک ریموت مصارف برق و آب را کنترل کرده و ارسال اطلاعات به شرکت توزیع برق را به کنتر‌ها آسانتر می‌کند.

وی گفت: ساخت این نرم‌افزار شش ماه به طول انجامید و امیدواریم با حمایت مسئولان ماحصل این پروژه در اختیار همگان قرار گیرد.

گفتنی است، این دوره از جشنواره آپ ها‌ی سبز انرژی با حضور دانش آموزان و دانشجویان نخبه سراسر کشور برگزار شد و عصر امروز این برنامه با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید