ایرانول؛ پیشتاز رشد سوددهی در روانکاران

0

به گزارش پردیس سلامت ،مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۵ شرکت نفت ایرانول با حضور بیش از ۹۴ درصدی سهامداران در روز شنبه سوم تیر ماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.

شرکت نفت ایرانول با اعمال مدیریت حرفه ای، علمی و کارا، یکی از بهترین مجامع خود در سال‌های اخیر را برگزار کرد و توانست لبخند رضایت و شادی را بر لبان سهامداران خرد و کلان خود بنشاند. این مجمع که به ریاست آقای خالق و نظارت آقایان دیانت و پرتوی برگزار شد، علاوه بر تصویب صورت‌های مالی با توجه به گزارش عملکرد مدیر عامل شرکت با ثبت بالاترین رشد سوددهی بین شرکت‌های تولید روغن(روانکار) در کشور و افزایش ۳۹ درصدی سود خالص سال نسبت به سال قبل از مبلغ ۱۴۵ میلیارد تومان در سال ۹۴ به مبلغ ۲۰۳ میلیارد تومان در سال ۹۵ که ناشی از کاهش اساسی هزینه‌های مالی و بهای تمام شده فروش، تغییر در سیاست‌های فروش و درآمد حاصل از فروش ساختمان مازاد شرکت بود، موجب تحقق EPS هر سهم به مبلغ ۲۰۲۵ ریال و مصوب شد مبلغ ۱۸۰۰ ریال معادل ۸۹ درصد از سود تحقق یافته بین سهامداران تقسیم شود. همچنین روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی شرکت و موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۳۹۶ انتخاب شدند. مجمع ایرانول که با استقبال بی نظیر سهامداران برگزار شد، پس از طرح سوالات درخصوص عملکرد شرکت و پاسخ اعضای هیات مدیره، با تقدیر سهامداران از عملکرد مدیر عامل و اعضای هیات مدیره به پایان رسید.

پیام هیات مدیره
خداوند متعال را شاکریم که توانستیم پس از یک سال تلاش و کوشش مجموعه شرکت نفت ایرانول، مجددا گرد هم آییم تا بار دیگر بر مسئولیت اصلی خود که همانا پاسخگویی به محضر شما سهامداران گرامی که همواره حمایت خود را با حضورتان اعلام کرده اید، تاکید کنیم.
شرکت نفت ایرانول، از شرکت‌های پیشگام در تولید انواع روانکار در ایران است که در جهت کسب سهم بازار در رقابت با سایر شرکت‌های روغن سازی و از طریق افزایش تنوع محصول و با کیفیت بالا فعالیت می‌کند.
تلاش مجموعه بر این است تا با تمرکز بر استراتژی تنوع بخشی به محصولات، بهینه سازی فرآیند‌های تولیدی و نیز نوآوری در حوزه بازاریابی و فروش از طریق آگاهی از نیازها و خواسته‌های بازار و مشتریان در صنعت روانکاری سرآمد باشد، در همین راستا در جهت برآورده کردن انتظارات مشتریان در بازار رقابتی با به‌کارگیری آخرین استانداردها و بازسازی زیرساخت‌ها و خطوط تولیدی حرکت می‌کند.
با توجه به نامگذاری سال پیش رو از سوی مقام معظم رهبری به – سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال- هدف گذاری شرکت نفت ایرانول کمک به اشتغال زایی در کشور و کاهش خام فروشی و تولید هر چه بیشتر محصولات نهایی و افزایش فروش محصولات نهایی صادراتی در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ موید این موضوع است. شایان ذکر است جهت تحقق این هدف، با استفاده از دانش و تجربیات متخصصان ایرانی تا پایان سال ۱۳۹۵، بخش عظیمی از پروژه مخازن در بندر امام خمینی و نیز تولید روغن نهایی در پالایشگاه روغنسازی آبادان پس از ۳۶ سال، از محل منابع موجود در داخل کشور به انجام رسیده و با اتکا به خداوند متعال در سال ۱۳۹۶ به بهره برداری کامل خواهد رسید.
در پایان امیدواریم در سایه عنایات الهی و بهره مندی از دانش و همفکری تمامی کارکنان شرکت که شایسته تشکر و قدردانی هستند و استفاده از رهنمود‌های سهامداران گرامی بر مشکلات و موانع متعدد پیش روی مجموعه شرکت نفت ایرانول فائق آییم و در جهت رشد و تعالی شرکت و ایران اسلامی عزیزمان گام‌های اساسی برداریم.

دستاوردهای مهم شرکت و ثبت رکورد‌های مختلف در سال ۱۳۹۵
ثبت بالاترین رشد سود دهی در میان شرکت‌های تولید روغن روانکار در کشور و رشد ۳۹درصدی سود خالص سال نسبت به سال قبل. افزایش سهم حداقل ۴ درصدی در حوزه بازار فروش داخل در میان شرکت‌های داخلی با شرایط رقابت کامل و رسوخ در بازار با توجه به تاثیرات مولفه‌های کلان اقتصادی ناشی از تعمیق رکود اقتصادی در سال ۱۳۹۵ در قالب وضعیت مالی اکثر قریب‌به‌اتفاق شرکت‌ها در کشور. ثبت رکوردهای بیشترین افزایش فروش مقداری، ریالی و سود خالص عملکرد سال نسبت به بودجه‌های ارائه شده سال مالی ما بین شرکت‌های تولید روانکار داخلی. کاهش حداقل ۳۰ درصدی خام فروشی طی سال در بخش فروش صادراتی شرکت و افزایش همین مقدار محصول نهایی و اجرای عملی یکی از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی در سالی که به همین نام از طرف مقام معظم‌رهبری نام‌گذاری شده است. صرفه جویی اساسی در هزینه‌ها به خصوص در بخش‌های مختلف بهای تمام شده فروش با کاهش۳ درصدی نسبت به سال قبل و کاهش هزینه‌های مالی حداقل به میزان ۱۳ میلیارد تومان. انجام آخرین فازهای پروژه ساخت مخازن در بندر ماهشهر با ظرفیت تقریبی ۰۰۰/۲۵ متر مکعب انواع محصولات با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی تا پایان سال ۱۳۹۵ همراه با ایجاد قابلیت قطع وابستگی از اجاره مخازن شرکت‌های رقیب، افزایش میزان انبارش محصولات در مخازن ایجادی حداقل به میزان ۰۰۰/۱۵ متر مکعب در مقایسه با وضعیت استیجاری فعلی به میزان ۰۰۰/۱۰ متر مکعب و امکان نگهداری محصولات در شرایط افزایش قیمت‌ها همراه با صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های اجاره مخازن از سال بعد حداقل به میزان ۱۲ میلیارد تومان در سال. شروع اجرای فاز اول ارتقای گرید یکی از محصولات فرعی شرکت به نام اسلک وکس و افزایش میزان تولید روغن پایه همزمان با عملیات شیمیایی فرآیند جدا سازی این دو محصول با حل و فصل مسائل تاخیر چند ساله ترخیص فیلترهای خارجی خریداری شده بدین منظور و نصب فیلترهای فوق طی سال به عنوان اولین بخش اجرایی پروژه. با اتمام اولین فاز این پروژه از طرفی میزان استحصال روغن پایه حداقل معادل ۱۱ میلیون لیتر در سال افزایش و از طرف دیگر درجه خلوص اسلک وکس با دست‌یابی به افزایش اساسی در قیمت فروش توام خواهد بود که مجموع این سرمایه گذاری در فاز اول با برآورد ۱۹ میلیارد تومان انجام و معادل همین مبلغ باز گشت سرمایه آن طی سال اول خواهد بود. پروژه‌های تفکیک و مستقل سازی یوتیلیتی پالایشگاهای تهران و آبادان در سه حوزه برق، آب و بخار از شرکت نفت و تامین آن با سایر روش‌ها از جمله انجام فاز اول آن یعنی ایجاد و ساخت تجهیزات برق و انتقال برق از شرکت برق منطقه ای برای پالایشگاه تهران با صرفه جویی سالانه حداقل به میزان ۷ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵٫ اجرای پروژه مسیر ریلی جهت بارگیری و انتقال محصولات از مجتمع ظرفسازی و بسته بندی پالایشگاه تهران.
انجام کلیه تکالیف مجامع سنوات قبل و سال ۱۳۹۴ از جمله اعمال مالکیت و در اختیار گرفتن بخش حشره کش پالایشگاه تهران پس از ده سال بلاتکلیفی اجرای ده‌ها پروژه در حوزه‌های تولید و پشتیبانی از جمله ایجاد فضاهای انبار و تجهیز فضاهای بلااستفاده قبلی در پالایشگاه‌های تهران و آبادان و مجتمع‌های بسته بندی و بریم دو واحد مذکور و انجام فرآیندهای تعمیرات اساسی و سایر طرح‌های تغییر ساختار تولید در حوزه‌های مختلف این دو پالایشگاه که در برخی موارد طی ده سال، عملیات تعمیرات و به سازی انجام نشده بود.
تولید محصول جدید روغن تترا با پایه گیاهی برای اولین بار در کشور و منطقه خاورمیانه و راه اندازی خط تولید روغن الوند در پالایشگاه آبادان پس از ۳۶ سال و برای اولین بار پس از جنگ تحمیلی. اجرای ده‌ها پروژه سیستم‌های نرم‌افزاری در واحد‌های فن آوری اطلاعات و اجرای طرح‌های انگیزشی توسعه و نگهداری منابع انسانی و ایجاد فرهنگ سازمانی یکپارچه جهت ارتقای سطح شرکت در کلیه زمینه‌های تولید، پشتیبانی، فروش و توسعه بازار.

مشتریان و بازارهای جدید
۱- تغییر در سیاست‌های فروش و اجرای طرح‌های مختلف تشویقی فروش و ارتقای اعتبار مشتریان و ایجاد رقابت در عرضه محصولات شرکت در بازار داخلی به‌خصوص در حوزه‌های مشترک با شرکت‌های رقیب.
۲-راه‌اندازی سیستم فروش و توزیع مویرگی در سطح استان تهران و برخی استان‌های همجوار همراه با تجهیز بخشی از ناوگان حمل مورد نیاز به عنوان فاز اول طرح جامع توزیع مویرگی.
۳- حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتریان جدید در هر دو حوزه فروش بازار داخل و بازار صادراتی همراه با توسعه جغرافیایی و اجرای طرح تغییر سیاست استراتژیک شرکت از حالت خام فروشی در حوزه محصولات صادراتی به فروش محصولات نهایی که دارای حاشیه سود بیشتر هستند.
۴- تغییر اساسی در روش فروش اعتباری مدت دار حوزه بازار صادراتی به روش فروش نقدی به دلیل جلوگیری از ریسک وصول و سوخت مطالبات ارزی با توجه به ساختارهای خاص بازار‌های منطقه‌ای و خارج از کشور، بدون کاهش در حجم و یا مبلغ فروش صادراتی شرکت طی سال.
۵- اجرای طرح ایجاد برندهای مختلف محصولات بر پایه مدل فروش برند – محصول محور.

تقدیر نامه‌ها و اخذ گواهینامه‌ها در سال ۱۳۹۵
شرکت نفت ایرانول در سال ۱۳۹۵ با کوشش و زحمات مجموعه پرسنل و مدیران خود موفق به دریافت انواع گواهینامه‌ها و تقدیر‌نامه‌های مختلف شد که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌شود.
تقدیرنامه جایزه ملی تعالی سازمانی – تقدیرنامه شرکت برتر در زمینه صادرات مواد نفتی – لوح و تندیس مدیران جهادی اقتصاد مقاومتی کشور – لوح سپاس و تندیس جشنواره تولید ملی، افتخار ملی – تقدیر‌نامه مدیران برتر اقتصاد مقاومتی جشنواره نیکو کار آفرین – لوح تقدیر کنفرانس ملی حفاظت از محیط زیست و دریافت ده‌ها تقدیر نامه و گواهینامه از جشنواره‌های ملیدر سطح کشور.

برنامه‌های آتی شرکت
افزایش قدرت رقابت و افزایش سهم در بازار داخلی محصولات روانکار – افزایش فروش محصولات نهایی در حوزه صادرات همراه با کاهش خام فروشی تا رسیدن به نقطه صفر خام فروشی در سال ۱۴۰۴ – تدوین و اجرای برنامه کلان استراتژی ۱۴۰۴ شرکت در کلیه حوزه‌ها – اجرای طرح‌های توسعه‌ای و کلیدی شرکت در حوزه‌های تولید و پشتیبانی از قبیل افزایش حجم مقداری تولید، ارتقای کیفیت برخی محصولات فرعی با حاشیه سود بالاتر – افزایش استحصال از مواد اولیه دریافتی با اجرای روش‌ها و به‌کارگیری تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید روز دنیا – ارتقای سطوح فناوری‌های دانش بنیان – توسعه فروش و توزیع مویرگی با هدف گسترش فروش در بازار داخل- اجرای طرح‌های تولید روغن‌های موتوری و صنعتی گرید بالا در جهت توسعه و رسوخ در بازارهای هدف مصرف این نوع محصولات – اجرای تفاهم‌نا مه‌های تولید انواع محصولات جدید در قالب برندهای جدید با همکاری شرکت‌های اروپایی و بین المللی از قبیل پتروناس – اجرای طرح‌های ایجاد شرکت‌های مشترک با شرکت‌های بین المللی در حوزه روغن‌های دریایی و تاپ گرید موتوری – اجرای طرح‌های توسعه ای تولید با اولویت ارتقای سطح کیفی محصولات فعلی و تولید محصولات جدید با حاشیه سود بالاتر و با هدف افزایش منافع سهامداران و تثبیت آن طی سال‌های آتی بر اساس مدل طرح‌های زود بازده و دوره بازگشت سرمایه کوتاه مدت – افزایش سطح کنترل‌های داخلی شرکت در جهت حفظ دارایی‌ها و جلوگیری از ایجاد ضرر و زیان – تشکیل کمیته‌های مختلف عملیاتی از قبیل آسیب‌شناسی فروش، ریسک شرکت و وصول مطالبات با هدف رفع محدودیت‌های فعلی و حداکثر کردن ثروت و ارزش افزوده شرکت – اجرای طرح‌های مختلف سیستم‌های عملیاتی و نرم افزاری شرکت جهت افزایش راندمان فعالیت‌ها با مدل‌های فرآیند محور – تامین مالی بدون هزینه برای شرکت از قبیل اجرای طرح‌های سرمایه گذاری از محل افزایش سرمایه و افزایش دوره بازپرداخت خرید مواد اولیه داخلی و وارداتی با روش‌های جدید.


[ad_2]

پاسخ دهید