مسافر قشم هستید؟ حتما این غذاهای سنتی خوشمزه قشم را امتحان کنید

0

غذاهای خوشمزه قشم، یکی از جاذبه های گردشگری این جزیره است. قشم به دلیل جزیره بودن  باعث شده مردمانش را ماهیگیر بار بیاورد. به خاطر همین صید ماهی مهمترین شغل مردمان بومی است. همین عامل باعث شده غذاهای دریایی از محبوب‌ترین غذاهای این منطقه باشد.

از محبوب‌ترین غذاهای دریایی قشم می‌توان به انواع ماهی کباب، انواع ماهی سرخ کرده، پودنی کولی( کوسه ماهی)، قلیه ماهی، هواری ماهی سور، بریانی ماهی، ماهی شکم پر، ملوک، هواری میگو، خوراک صدف و ماهی مرکب اشاره کرد.

 

البته غذاهای دریایی تنها غذاهایی نیست که در جزیره شکم شما را سیر می‌کند. در قشم علاوه بر غذاهای دریایی، غذاهایی با ادویه زیاد که بیشتر به غذاهای عربی شبیه است نیز طرفداران زیادی دارد. از این دسته می‌توان به بریانی مرغ و گوشت، غوزی گوشت و مرغ، گوبولی اشاره کرد.

 

در قشم انواع رستورانهای با سبک محلی و بین‌المللی فعال هستند. بعضی فقط غذاهای محلی و جنوبی و عربی عرضه می‌کنند. اما بعضی پا را فراتر گذاشته و انواع غذاهای ایرانی و حتی غربی را نیز عرضه می‌کنند.

 

بر طبق سایت قشم گردی در قشم به دلیل گرم بودن هوا، در شبها که هوا خنک‌تر است، بازارها تا دیروقت باز هستند. و مسافرانی که بعد از خرید خود گرسنه هستند می‌توانند حتی تا نیمه های شب از بین فست فودهای متعددی که عموما باز هستند انتخاب کنند.

 

فست فودهای محلی قشم نیز وعده‌های غذای متنوعی عرضه می‌کنند. شاورما یکی از غذاهای پر طرفدار قشم است که انواع لبنانی و سوریه ای دارد. و بیشتر توسط آشپزهای ماهر سوری و لبنانی آماده می شود.

 

سرویس گوشت، ساندویچ ملوک، ساندویچ پودنی کوسه، ساندویچ ماهی مرکب، سوپ خرچنگ همچنین انواع سمبوسه ماهی و میگو از فست فودهای محبوب قشم است.

اگر اهل فست فودهای غیر سنتی باشید، در پاساژهای پر طرفدار قشم از قبیل سیتی سنتر 1 و 2 قسمتی به فود کورت اختصاص داده شده است که فست فودهای برتر کشور و جزیره قشم در یک جا جمع شده‌اند و مسافرانی که تا دیروقت خرید می‌کنند می‌توانند در آنجا غذای مورد علاقه خود را نوش جان کنند.

اگر اهل گردش و سفر باشید، کباب بز را امتحان کنید. حالا چرا کباب بز برای گردشگران و مسافران؟ به این دلیل که برای خوردن آن باید به روستای جی‌جیان بروید. کبابی جی جیان از آن کبابی هایی است که یک بار امتحان آن کافیست تا بخواهید دوباره و فقط برای همین کباب بزش دوباره به قشم سفر کنید.

یا می‌توانید در روستای دفاری، روستایی نزدیک قشم، رستوران سنتی دفاری را پیدا کنید. تم سنتی رستوران کافیست تا شما را چند دقیقه ای کنجکاو نگه دارد. بعد از آن غذاهایی که در بشقاب‌های ماهی شکل سرو می‌شوند توجه شما را به خود جلب می‌کنند.

اگر به طرف جنگل های حرا و روستای سهیلی بروید، با کلی غذاخوری سنتی مواجه می‌شوید که نمی‌دانید از بینشان کدام را انتخاب کنید.

به هر حال جزیره قشم، به جز خرید و گردش محلی است برای آن‌هایی که به چیزی جز شکم فکر نمی‌کنند.

پاسخ دهید