انجمن صنفی خبرنگاران صنعت و بازار خودرو آغاز به‌کار کرد

0

به گزارش پردیس سلامت ، این انجمن صنفی با همت هیات موسس و پس از ماه‌ها مذاکره با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور نمایندگانی از این وزارتخانه، خبرنگاران و فعالان صنعت و بازار خودرو تشکیل جلسه داد و اعضا با اساسنامه و فعالیت‌های آن آشنا شدند.

نخستین مجمع عمومی انجمن صنفی کارگری خبرنگاران صنعت و بازار خودرو استان تهران(خودرونگاران)

نخستین مجمع عمومی انجمن صنفی کارگری خبرنگاران صنعت و بازار خودرو استان تهران(خودرونگاران)

در این مجمع اولین دستورکار، انتخاب هیات‌رئیسه بود که با رای حاضران احمد بروغنی به عنوان رئیس جلسه، الهام دانیالی به عنوان نایب‌رئیس و مریم یعقوبی نیز به‌عنوان منشی هیات رئیسه انتخاب و دو نفر از اعضای حاضر(آقایان رامین بیات و عباس مغاری) نیز به‌عنوان ناظر اول و دوم معرفی شدند.

پس از آن، اساسنامه انجمن صنفی خبرنگاران صنعت و بازار خودرو بند به بند به رای گذاشته و تصویب شد. در این میان برخی انتقادها و پیشنهادها از سوی اعضا مطرح و با رای گیری کلی برخی نظرات در اساسنامه جایگزین شد.

در مرحله انتخاب کاندیداهای هیات مدیره، در مجموع ١٠ نفر از فعالان و خبرنگاران با سابقه صنعت و بازار خودرو برای رای گیری معرفی شدند که از میان آنها خشایار نظریان، رضا حسینی، حسین مزاریان، مرجان شهریاری و میثم عسگری به تر تیب به عنوان اعضای اصلی هیات‌مدیره و عمادالدین جعفری و مهناز رستمی نیز اعضای علی‌البدل نخستین مجمع انجمن خبرنگاران صنعت و بازار خودرو موفق به کسب آرا شدند.

 

اعضای منتخب هیات‌مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران صنعت و بازار خودرو (خودرونگاران)

 

همچنین از بین ۴ کاندیدای معرفی شده برای بازرسان انجمن، خانم سپیده شهرام و آقای حمید طلیمی به عنوان بازرسان اصلی و آقای محمدعلی شبیری نیزبه عنوان بازرس علی البدل این انجمن از سوی حاضران انتخاب شدند.

خوشبختانه انتخابات و معرفی اعضای هیات مدیره و بازرسان در فضایی کاملا صمیمی و به دور از حاشیه‌های رایج برگزار شد و اعضا تصمیم گرفتند تا با جدیت و قدرت از تصمیمات انجمن حمایت کنند.

در میان صحبت‌های اعضای انجمن چند نکته حائزاهمیت بود از جمله اینکه نفس شکل گیری انجمن برای خبرنگاران حوزه خودرو کار بسیار مهم و مثبتی بوده که باید ارج نهاده شود و همچنین جدای از اینکه چه افرادی در مجموعه مدیریتی این انجمن مشغول می‌شوند، تمام اعضا بر این عقیده بودند که انجمن باید فعالیت‌های حمایتی برای قشر خبرنگار و اعضای خود را بیش از هر چیز دیگری مدنظر قرار دهد.

آموزش خبرنگاران عضو در قالب‌های خبری و فنی خودرو و صنایع وابسته، برگزاری همایش، سمینار، نمایشگاه، جشنواره‌های مرتبط با حوزه خودرو، صنایع وابسته و حوزه‌های تاثیرپذیر، تعامل با انجمن‌‍‌ها، اتحادیه‌ها و ارگان‌های مرتبط داخلی و بین‌المللی در راستای کیفی سازی فعالیت‌ها و رویکردها، رتبه‌بندی خبرنگاران و رسانه‌های خودرویی به صورت تخصصی با رویکرد ارتقای کیفی آنان، صدور کارت خبرنگاری تخصصی حوزه صنعت و بازار خودرو(داخلی و بین‌المللی) برای اعضا به منظور ساماندهی فعالیت خودرونگاران و ساماندهی پوشش‌دهی اخبار و رویدادهای داخلی و بین‌المللی(اعم از حضور در مراسم، نمایشگاه‌ها، نشست‌های تخصصی و عمومی خبری و…) از جمله مهم‌ترین وظایف انجمن صنفی کارگری خبرنگاران صنعت و بازار خودرو استان تهران اعلام شد که در اساسنامه به این موارد اشاره شده است.

همچنین با رای اکثریت حضار، «دنیای خودرو» به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت اطلاع‌رسانی اخبار و اطلاعیه‌های انجمن انتخاب شد.


[ad_2]

پاسخ دهید