انبار قطعات یدکی شرکت مدیران‌خودرو کمبود ندارد

0

طی سال های اخیر انتخاب و خرید خودروهای شخصی در ایران با تغییرات بسیاری همراه بوده؛ گرایش مشتریان به استفاده از خودرو های شاسی‌بلند شهری (Cross Over) رو به افزایش گذاشته تا آنجا که شرکت‌ها را مجبور به تغییر سیاست‌های تولید خود کرده است.

در این بین شرکت چری چین نیز در سال‌های اخیر سرعت رشد و توسعه خود در زمینه‌های مختلف صنعت خودرو را افزایش داده است و با درک بهتری از نیازهای مشتریان خود ضمن افزایش کیفیت تولید محصولات، سعی در بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در خودرو‌های خود دارد.

کسب نتایج مثبت نظر‌سنجی در‌خصوص کیفیت خودروهای تولیدی از سوی موسسه آمریکایی جی‌دی‌پاور نشان‌دهنده فرآیندهای رو به بهبود این شرکت بزرگ تولید خودرو در چین است. شرکت مدیران خودرو به‌عنوان شریک تجاری چری در ایران از سال ۸۱فعالیت تولید خود را شروع و تا امروز به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده است.

توفیقی آذر، مدیر قطعات یدکی شرکت مدیران‌خودرو

توفیقی آذر، مدیر قطعات یدکی شرکت مدیران‌خودرو

مدیران خودرو طی سال‌های اخیر نیز سبد محصولات خود را با تقاضای بازار خودرویی منطبق کرده و توانسته است سهم بسزایی از بازار رقابتی خودروهای کراس‌اوور را به خود اختصاص دهد. سال گذشته خودروی X22 با شعار حس جوانی، در حالی به بازار خودرویی کشور معرفی شد که بسیاری از خودرو‌های رقیب در محدوده قیمت و کلاس خود را به‌راحتی کنار زد تا به عنوان یک مدعی جدی در بازار خودرویی کشور مطرح باشد.

طراحی به‌روز و جذاب این کراس‌اوور با بهره‌گیری از موتور ۱٫۵ لیتری و همچنین امکان انتخاب دو گیربکس دنده‌ای و اتوماتیک، این خودرو را در زمره مهم‌ترین انتخاب‌های پیش روی مشتریان این سگمنت قرارداده است.

براساس ارزیابی موسسه معتبر J.D.Power در چین، شرکت چری موفق به کسب رده‌های بالای کیفی در جداول این موسسه شده و مشکلات اولیه خودروهای چینی نیز در چند سال اخیر کاهشی قابل توجه داشته است.

از یک سو افزایش کیفیت تولید محصولات شرکت مدیران خودرو و از سوی دیگر تغییر در ارائه خدمات پس از فروش به جامعه مشتریان این شرکت به‌طور مثال موضوع تامین قطعات یدکی، زمینه را برای کسب رضایت بیشتر مشتریان این شرکت بیش از پیش مهیا کرده است.

در بازار رقابتی فعلی صنعت خودرو برای متمایز شدن باید علاوه بر مرتفع کردن سلیقه و نیاز مشتری در راستای رضایت مشتریان آگاه و هوشمند این برند خدمات پس از فروش با کیفیتی ارائه شود.

انبار قطعات یدکی شرکت مدیران‌خودرو

انبار قطعات یدکی شرکت مدیران‌خودرو

خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو همسو با پیشرفت فروش و عرضه محصولات جدید در چند سال اخیر برنامه‌ریزی‌های کلان و سرمایه گذاری وسیعی انجام داده است تا مشتریان از موجود و در دسترس بودن قطعات یدکی و ارائه خدمات پس از فروش برای خودروهای خود با خیالی آسوده به شرکت مدیران خودرو اعتماد کنند.

در واقع برنامه‌ریزی دقیق از میزان خودرو‌های موجود در بازار از هر مدل و همچنین با آگاهی از ضرایب مصرف هر قطعه، متناسب با شرایط مختلف مصرف هر خودرو و نهایتا سرمایه‌گذاری آگاهانه شرکت مدیران خودرو منجر به تامین قطعات یدکی با نرخ بالای ۸۵درصد شد.

نگرش عمیق و مشتری‌محور مدیران ارشد این مجموعه باعث شد همپای واحد فروش، قبل از عرضه هر خودرو جدید، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین قطعات یدکی خودروی‌های جدید صورت گیرد.

این فرآیند برای خودروی ایکس۲۲ نیز ماه‌ها پیش از معرفی و عرضه با برنامه‌ریزی دقیق واحد‌های مختلف واحد قطعات، آغاز و با سرمایه‌گذاری تقریبی ۴ میلیارد تومانی صرفا برای این مدل صورت گرفت تا در کنار ارائه آموزش‌های فنی لازم برای ارائه سرویس‌های این خودرو به مشتریان سراسر کشور هیچ نقصی در زمینه تامین قطعات این محصول وجود نداشته باشد.

فرآیندهای لازم برای تامین قطعات خاص ایکس ۲۲ که شامل ۶۵۰ قلم مختلف می‌شود، برای این خودرو اندیشیده شده است. در حال حاضر انبار مرکزی شرکت مدیران خودرو با نرخ تامین ۱۰۰ درصدی قطعات این خودرو، همچنین ارسال قطعات به نمایندگی‌ها ظرف ۲۴ ساعت پیشتاز در حوزه خدمات پس از فروش به مشتریان است.

همچنین شرکت مدیران خودرو جهت سرعت بخشیدن به فرآیند ارائه قطعات یدکی لازم اقدام به راه‌اندازی فروشگاه‌های قطعات یدکی کرده است تا ضمن گسترش فرآیند خدمات پس از فروش، اقدام جدی در حوزه کسب رضایت مشتری برداشته باشد.

در حال حاضر ایکس ۲۲ به لطف تجربیات گذشته و همچنین برنامه‌ریزی‌های دقیق خودرویی قبل از ورود به بازار مصرف تاکنون با هیچ کمبود قطعه‌ای مواجه نبوده است.

توفیقی آذر، مدیر قطعات یدکی شرکت مدیران‌خودرو


[ad_2]

پاسخ دهید