اعتباربخشی؛ فرصتی برای افزایش بهره‌وری بیمارستان‌ها

0

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با سطح‌بندی مجدد خدمات در وزارت بهداشت و مکلف کردن دانشگاه‌ها، کمبودها برای چشم‎انداز 1404 مشخص می‌شود.

صدف علیپور معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ در خصوص مسئله اعتباربخشی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت در بخش درمان اظهار داشت: هم‌اکنون این اعتباربخشی ها تنها برای بازدید سنجه ها ابلاغ شده به طوری که از زمان دقیق شروع آن اطلاعی نداریم. 

وی با بیان اینکه اکنون سنجه ها بازبینی شده و تعداد آنها کاهش یافته، تصریح کرد: در گذشته سنجه ها بیشتر جنبه تئوری داشت که پس از بازبینی عملیاتی تر شده و در بازدید از بیمارستان ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. 

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: در فرآیند اعتباربخشی این دوره وظایف پرستاران، پزشکان و کارکنان بیمارستان سنجیده می شود که به نظر می‌رسد مفیدتر از گذشته باشد.

وی با اعلام اینکه با ابلاغ برنامه اعتباربخشی به بیمارستان ها، آموزش ها را شروع کردیم، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی برای آموزش، بیمارستان ها را به سطح مطلوب جهت کسب امتیاز بالا برسانیم.

علیپور درباره وضعیت کمبود تخت در استان تهران نیز تصریح کرد: مشکل کمبود تخت در این استان با توجه به جمعیت و مراجعه بیماران از شهرستان، جدی تر از سایر مناطق کشور است.

وی در ادامه بیان کرد: با بررسی ها در یک فاصله زمانی مشخص، متوجه شدیم 40 درصد بیماران از شهرستان به بیمارستان های تهران مراجعه می کنند که نیاز تهران بیش از میزان واقعی و جمعیت آن است.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: سطح بندی مجدد خدمات در وزارت بهداشت شروع و به دانشگاه ها تکلیف شده تا کمبودها برای سال 1404 مشخص شود. همچنین در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران که شامل بیمارستان های دولتی، خصوصی و تمامی مراکز درمانی است، طبق برآوردهای فعلی با کمبود حدود 4 هزار تخت درمانی مواجه هستیم. 

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید