اطلاعیه شرکت مخابرات ایران در خصوص کارکنان شرکت‌های پیمانکاری

0

شرکت مخابرات ایران در پی تجمع روز گذشته برخی از کارکنان پیمانکاران مرتبط با این شرکت اطلاعیه صادر کرد.

به گزارش خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی ؛ روز گذشته برخی از کارکنان پیمانکاران مرتبط با شرکت مخابرات تجمعی را برگزار کردند که  در پی آن شرکت مخابرات ضمن  صدور  اطلاعیه ای اعلام کرد ؛ متأسفانه طرح موضوع  تبدیل رسمی یا قرارداد شرکتی همکاران پیمانکاری وجاهت قانونی نداشته و  امکانپذیر نیست!

 متن این اطلاعیه به شرح زیر است

اگرچه هر سازمانی در مجموعه‌ای از مؤلفه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تعریف می‌شود که هریک از آنها در دست یافتن به اهداف آن سازمان نقشی را ایفا می‌نمایند؛ اما، بی هیچ تردیدی نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین مؤلفه‌ها، مؤثرترین نقش‌ها را بر عهده دارد.

بر همین اساس، مدیران شرکت مخابرات ایران از دیر باز هرگونه توفیق در این شرکت و از آن جمله، توسعه و تجهیز روز افزون شبکه مخابراتی کشور را مرهون نیروی انسانی، اعم از کارکنان  رسمی و کارکنان پیمانکاران خود دانسته و بیشترین توجه خویش را بر آن، معطوف داشته است. از این روی، رضایتمندی یکایک نیروی انسانی شاغل در این شرکت را به گونه‌ای مستمر مورد نظر قرار داده و در اجابت تقاضاهای قانونی و منطقی آنها، تمامی توان خود را به کار برده است.

با این حال و با درک دغدغه‌های همیشگی نیروهای پیمانکاری و به اصطلاح بخش خصوصی، توجه آنان را به نکات زیر جلب می‌نماییم:

‌1- شرکت مخابرات ایران مانند هر سازمان دیگری بخش عمده‌ای از کارهای خود را برون سپاری کرده است و پیمانکاران  این شرکت ملزم به اجرای قوانین مصوب و تبعیت از آنها به‌ویژه  « قانون کار»  می‌باشند  . لذا شرکت مخابرات ایران آماده است همه درخواست‌ها را بررسی و چنانچه حقی از کسی ضایع شده باشد با دقت پیگیری و پاسخگو باشد.

‌2-  طرح موضوع رسمی و یا قرارداد شرکتی شدن این همکاران ارجمند، متأسفانه، نه وجاهت قانونی داشته و نه، امکان‌پذیر است و لذا نباید انتظاری فراقانونی داشته باشند. همکاران محترم پیمانکاری توجه کنند که کل ساختار سازمانی شرکت مخابرات ایران کمتر از 23 هزار نفر است. علی ای حال این شرکت در چهارچوب ساختار سازمانی و مجوزهای قانونی در زمان مناسب نسبت به جذب نیروهای مرتبط اقدام خواهد کرد.

‌3- شرکت مخابرات ایران عزم آن دارد تا در آینده و به هنگام جذب نیروی انسانی جدید، آن گروه از همکاران گرامی پیمانکاری و قراردادی را که از تخصص و توانمندی مورد نیاز این شرکت برخوردار بوده در اولویت استخدام خود قرار دهد.  و بر اساس یک فرایند کاملاً قانونی و حقوقی نسبت به جذب آنان اقدام کند.

منبع : روابط عمومی شرکت مخابرات

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید