آموزش درست کردن جواهر پلو خوشمزه

0

آموزش درست کردن جواهر پلو خوشمزه

آموزش درست کردن جواهر پلو خوشمزه 

امروز آموزش یک غذای خوشمزه و اصیل ایرانی برای شما داریم،جواهر پلوي خوش رنگ و طعم را میتوانید در خانه به آسانی درست کنید. 

 

مواد لازم برای ۷ نفر :
برنج ۵ پیمانه
فیله مرغ ۵۰۰ گرم
کره ۱۵۰ گرم
پوست پرتقال خلال و شیرین شده ۲ پیمانه
خلال پسته ۱ پیمانه
خلال بادام ۱ پیمانه
زرشک ۱/۲ پیمانه
زعفران آب كرده ۲ قاشق چایخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم
پیاز ۱ عدد
روغن به مقدار لازم
شکر ۱ قاشق چایخوری
جوهر لیمو به مقدار لازم

 

طرز تهیه جواهر پلو :
ابتدا برنج را مثل پلوهای ساده به مرحله آبكشی رسانده و دم می‌اندزیم سپس در ظرفی مناسب كمی كره ریخته و پیازها را در آن نیمه سرخ كرده و فیله مرغ و ادویه را هم تفت داده و با كمی آب آن را آبپز میكنیم.

 

زرشک را با آب سرد شسته، در آبكش می‌ریزیم تا آب آن برود، سپس شكر آن را مخلوط می‌‌كنیم.

 

در ظرف مناسبی یک قاشق غذاخوری كره ریخته، زرشک را به آن افزوده و یک دقیقه تفت می دهیم. زعفران آب كرده را نیز به زرشک اضافه می كنیم.

 

برای شیرین كردن خلال پرتقال، چهار بار و هر زمان به مدت پنج دقیقه خلال ها را می جوشانیم، داخل صافی ریخته و در آخر یك ساعت در آب سرد قرار می دهیم و در نهایت به ازای یك پیمانه خلال پرتقال به آن یك پیمانه شكر و دو پیمانه آب اضافه می كنیم، به این ترتیب كه آب و شكر را مخلوط كردیم، روی حرارت قرار می دهیم، زمانی كه به جوش آمد خلال‌ها را افزوده تا با حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه بجوشد.

 

در آخر جوهر لیمو اضافه كرده و بعد از یكی، دو جوش آن را بر می‌داریم. برنج را در ظرف مناسبی می كشیم، مرغ را لای برنج قرار داده و با خلال‌ها و زرشك روی برنج را تزیین می‌كنیم.

 

سایر نکات
* بهتر هست خلال پسته و بادام را از شب گذشته در آب و شكر قرار دهید تا خوشمزه تر شود.

 

* به جای مرغ می‌توانید از گوشت هم بهره گیری كنید.

 

* 10 دقیقه آخر دم كردن برنج، در تكه‌اي فویل خلال پسته را با یک قاشق چایخوری كره قرار داده، دور آن را بسته و روی برنج قرار می دهیم تا نرم شود؛ برای خلال بادام نیز از همین روش استفاد می كنید.

 

 

[ad_2]

پاسخ دهید